שירותי המשרד

ייעוץ בטרם נפתחה חקירה

ייעוץ בטרם נפתחה חקירה

אם נפלה בחלקך הזכות להיוועץ עם עורך דין בטרם נפתחה החקירה, זכית! זהו השלב האידיאלי להתייעץ בנחת ולחשוב על אסטרטגיה משפטית, כיוון שלדברים הנאמרים בחקירה ישנה חשיבות מכרעת על המשך ההליך והם אלה שעל בסיסם יוחלט האם התיק ייסגר כבר בתחנה, האם יועבר לפרקליטות, האם יוגש כתב אישום ובאיזו עבירה, ובהמשך גם על מידת האשמה והעונש שייגזר. חשוב לדעת! גם חפים מפשע זקוקים לייעוץ בטרם חקירה, לכן אם ידוע לך על תלונה שהוגשה נגדך או על חקירה שעתידה להתרחש, זה הזמן לפנות אלינו ללא דיחוי!

ייצוג במעצר ימים

ייצוג במעצר ימים

מעצר ימים הוא המעצר מרגע שהחשוד נתפס ונעצר על ידי שוטר ועד הגשת כתב האישום. חשוד שנעצר על ידי שוטר יובא בפני שופט תוך 24 שעות (קטין- 12 שעות) והוא זה שיקבע האם להאריך את מעצרו. בשלב זה החשוד מוחזק במעצר על מנת לא ישבש הליכי משפט, ינסה לחמוק מהם, יהווה סכנה או יפריע לחקירה להתנהל. בדיון יטען נציג היחידה החוקרת מדוע יש להשאיר את החשוד במעצר ואילו עורך הדין של החשוד יתנגד לכך. אם לא תימצא סיבה להמשך המעצר, השופט יקבל החלטה לשחרר את החשוד. לניתוח הראיות ולהערכת הסיכונים והסיכויים כבר בשלב המעצר יש השפעה מכרעת על המשך ההליך. למשרדנו יש ניסיון עשיר במשפט הפלילי והכרה מעמיקה בכל תהליכי העבודה של המשטרה והתביעה ונשמח להעמיד אותו לרשותך כבר בשלב זה.

כתב אישום

כתב אישום

גם אם הוגש נגדך כתב אישום, חשוב לדעת שזה לא סוף פסוק כיוון שכתבי אישום מתבטלים ונמחקים לא פעם אפילו בעבירות פשע ואף פשע חמור. כתב האישום מתאר את האירוע בגינו עומד הנאשם לדין, את סעיפי העבירה בהם הוא מואשם, את רשימת עדי התביעה שיעידו במשפטו ואת המוצגים שיובאו בפני בית המשפט. מרגע שהתקבל כתב אישום, חשוב ביותר לפנות לעורך דין, וזאת משום שלכל מענה או פעולה שתיעשה באשר לכתב האישום יש השפעה על המשך ההליכים בתיק. למשרדנו ניסיון בניתוח אלפי כתבי אישום. פנו אלינו לייעוץ ולבחינת האסטרטגיה המתאימה ביותר עבורכם.

ביטול כתב אישום

ביטול כתב אישום

כתבי אישום רבים מתבטלים בשל אחת משלוש העילות הבאות: חוסר אשמה- יתכן שבעת כתב האישום היו די ראיות נגד הנאשם, אך דברים השתנו מאז כמו קלטת שאבדה/עד שנפטר או חזר בו מעדותו. לכן בכל שלב יש לבחון את חומר הראיות. חוסר ראיות- לעתים השאלה "האם הראיות בתיק מספיקות לצורך הרשעה" היא שאלה פרשנית ועורך הדין יכול לשכנע כי אין די ראיות להעמדה לדין ולהרשעה. נסיבות העניין אינן מצדיקות העמדה לדין (העילה המוכרת כ"אין עניין לציבור")- במאות תיקים אובד העניין הציבורי כך שאין יותר טעם בכתב האישום. -ניתוח מקצועי של החוק, הראיות והפסיקה עשוי להוביל לביטול כתב אישום ומשרדנו מתמחה בכך. פנו אלינו ונשמח לסייע.

מחיקת רישום פלילי לחיילים

מחיקת רישום פלילי לחיילים

חיילים שיש על שמם רישום פלילי בגין עבירות שביצעו לפני הגיוס מודאגים מאוד ובצדק לגבי השפעת הכתם המופיע ברישום הפלילי על עתידם. חשוב שתדעו שניתן לבקש מחיקת רישום פלילי לחיילים, אם כי חשוב לעשות זאת בזמן. יש להגיש את בקשת החנינה בין 6 ל-3 חודשים לפני מועד השחרור. ההליך כרוך בהמצאת מסמכים ועמידה בקריטריונים של מינימום 18 חודשי שירות, 21 ימי נפקדות לכל היותר ועוד.

ועדות שחרורים

ועדות שחרורים

לאסיר עומדת הזכות להגיע לוועדת השחרורים שבידיה הסמכות להחליט האם הוא ישוחרר ממאסר לתקופת תנאי, כולל שחרור מטעמים רפואיים. על מנת להצדיק שחרור מוקדם המכונה שחרור שליש, יש להביא בפני הוועדה את הנתונים הרלוונטיים בניסיון לשכנע אותה כי האסיר ראוי להשתחרר ולשהות מחוץ לכותלי הכלא. משרדנו מנוסה בייצוג בוועדות שחרורים, בהצגת החומר ובנימוקים. נשמח לסייע לכם.

ייצוג קורבנות עבירה

ייצוג קורבנות עבירה

לנפגעי עבירה יש זכויות רבות כמו: השמעת דעתם בהסדר הטיעון, התנגדות להסדר טיעון, הוכחת הנזק שנגרם להם והגשת תצהיר נפגע עבירה. חוק זכויות נפגעי עבירה מגן על זכויות הנפגעים ודואג לשלבם בהליך הפלילי. לנפגעי עבירה יש מקום להיות מעורבים, להשמיע את דעתם ולהשפיע על ההליך. בעבירות מסוימות התביעה/הפרקליטות חייבות לפנות לקבלת עמדת קורבן העבירה ואילו בעבירות אחרות אין חובה ועל קורבן העבירה לעמוד על זכותו ולבקש להיות מעורב בהליך. מומלץ שנפגעי עבירה יתייעצו ויקבלו ייצוג הולם על מנת שהאינטרסים שלהם כקורבנות העבירה יוצגו וישקלו בהליך.

קנס בגין צריכת זנות

קנס בגין צריכת זנות

עד ה-10/7/20 נחשבה צריכת זנות לעבירה פלילית. מ-10/7/20 נקבע בחוק איסור צריכת זנות כי על מי שצורך זנות או מנסה לצרוך זנות יושת קנס מנהלי. בפעם הראשונה 2000 ₪. בפעם השנייה 4000 ₪. האפשרויות הן: לשלם את הקנס, לבקש לבטל אותו, לבקש להישפט או להשתתף בתוכנית מפגשים להסברת הנזקים בזנות.

ייעוץ בעת חקירה בתחנה

ייעוץ בעת חקירה בתחנה

הגעת לתחנה, החוקר מודיע לך שאתה נחקר באזהרה, באילו עבירות אתה נחשד ומציין כי יש לך זכות לשמור על שתיקה וזכות להיוועץ בעורך דין. דע לך כי על פי החוק, ברגע שענית אתה מעוניין להיוועץ עם עו"ד, החוקר חייב להפסיק את החקירה ולאפשר לך לשוחח עם עורך דין. במקרה של חקירה תחת אזהרה פנה למשרדנו! למשרדנו יתרון מובהק בייעוץ בחקירה בזכות הניסיון שצברנו לאורך השנים בליווי חקירות מהצד התובע. לכן מומלץ לפנות אלינו לייעוץ כבר בשלב החקירה לצורך בניית אסטרטגיית ההגנה הטובה ביותר עבורך.

ייצוג במעצר עד תום הליכים

ייצוג במעצר עד תום הליכים

לעיתים, עם הגשת כתב האישום, מוגשת בקשה למעצר עד תום ההליכים, כשהמשמעות היא שהנאשם יהיה עצור עד למתן גזר דינו. התביעה תטען כי לא ניתן לנהל את המשפט כשהנאשם משוחרר משום שהוא מסוכן לציבור, ימלט מן הדין או ישבש ראיות. בקשת מעצר עד תום הליכים, מחייבת ייצוג מקצועי. משרדנו יודע לנתח את הראיות והעילות המעצר ולמצוא כל פרצה שבכוחה להחליש ההצדקות למעצר עד תום ההליכים בהיותו פגיעה קשה בחירות האדם. הליכי מעצר עד תום הליכים חשובים ומשפיעים על ניהול המשפט. חשוב לדעת שגם אם בית המשפט החליט לעצור את הנאשם, אפשר לחזור ולבקש שחרור ואף לערער לבית המשפט המחוזי או העליון! אנו לשירותכם עם מומחיות וניסיון רב שנים בהליכי מעצר עד תום הליכים.

שימוע בטרם הגשת כתב אישום

שימוע בטרם הגשת כתב אישום

אם קיבלת "מכתב יידוע לחשוד" עלייך להגיב עליו תוך 30 יום! בעבירות פשע זכאי הנאשם לשימוע, כאשר עם סיום החקירה התיק מועבר לתביעה/פרקליטות ועליהם לשקול אם לסגור אותו או להגיש בו כתב אישום. לפני קבלת ההחלטה, התביעה/ הפרקליטות תזמין את החשוד לטעון מדוע יש להימנע מהגשת כתב אישום בעניינו. ההזמנה תהיה באמצעות "מכתב יידוע לחשוד" "הודעה לפי סעיף 60א לחוק סדר הדין הפלילי [נוסח משולב], התשמ"ב- 1982" שיישלח לביתו. בהליך השימוע, יבחן עורך הדין את עיקרי חומר הראיות ויציג טענות מדוע אין מקום להגיש כתב אישום אף על פי שמדובר בעבירת פשע. בשורה התחתונה: באמצעות הליך השימוע ניתן למנוע הגשת כתב אישום ולהימנע מהליך משפטי, על כן מומלץ לפנות אלינו בשלב זה ללא דיחוי.

עיכוב הליכים על ידי היועץ המשפטי לממשלה

עיכוב הליכים על ידי היועץ המשפטי לממשלה

עיכוב הליכים משמעו הפסקת ההליך הפלילי כנגד הנאשם. לעיתים כאשר התביעה/הפרקליטות לא מסכימות לסגור את התיק, ניתן לפנות ליועץ המשפטי לממשלה ולשכנעו כי אין טעם ואין אינטרס ציבורי בהמשך ניהול ההליך הפלילי נגד הנאשם. את הבקשה לעיכוב הליכים ניתן להגיש עד שלב הכרעת הדין משום שאחרי הכרעת הדין אין ליועמ"ש את הסמכות לעיכוב ההליכים. לכן יש לפנות ולהגיש אליו את הבקשה בזמן. יתרה מכך, גם לניתוח מקצועי של מארג הראיות, נסיבות האירוע ונסיבותיו האישיות של הנאשם והצגת כל אלו בצורה המקובלת בפני היועץ המשפטי לממשלה היא מפתח חשוב להצלחה בבקשה. למשרדנו ניסיון רב שנים בהליך זה. אל תהססו לפנות אלינו.

ייצוג בכל שלבי המשפט

ייצוג בכל שלבי המשפט

המשפט הפלילי מתנהל בשלבים סדורים כאשר לכל שלב יש השפעה על ההמשך. הקראה: הדיון הראשון הפותח את ההליך המשפטי הפלילי ובו מקריא בית המשפט לנאשם את כתב האישום. דיון מקדמי-גישור פלילי: מעין ישיבת גישור שבמהלכה כל צד מעלה את טענותיו ונעשה ניסיון להגיע להסדר טיעון ("עסקת טיעון"). אם לא הושג הסדר טיעון, עוברים לשלב הבא. מענה: בדיון זה על הנאשם להודיע באיזה עובדות הוא כופר ובאלו עובדות הוא מודה. כמו כן כל צד מבקש את העדים שהוא רוצה. דיון הוכחות: בדרך כלל, מספר ישיבות שבהן בית המשפט שומע את העדים ונחשף למוצגים, למומחים ועוד. הכרעת דין: השלב שבו בית המשפט מוסר את הכרעת הדין: אשם/ זכאי. טיעונים לעונש: דיון שבו התביעה/הפרקליטות טוענות לעונש מסוים לעומת ההגנה שטוענת לעונש אחר המתאים מבחינתה. פסק דין/גזר דין: פסק דין ניתן במקרה של אי הרשעה ואילו גזר דין ניתן במקרה של הרשעה כולל פירוט של רכיבי העונש כמו: מאסר, עבודות שירות, שירות לתועלת הציבור, קנס, מאסר מותנה וכו'. ערעור על הכרעת הדין (או גזר הדין או על שניהם בפני ערכאה גבוהה יותר).
למשרדנו ניסיון עשיר בכל שלבי המשפט. פנו אלינו לייעוץ ובניית אסטרטגיית הגנה חזקה ומוצלחת.

הסדר מותנה

הסדר מותנה

אם זומנת להליך של הסדר מותנה, מומלץ שתתייעץ עם עורך דין ושתהיה מיוצג על ידו, וזאת משום שאם הליך ההסדר המותנה ייכשל, יוגש נגדך כתב אישום לבית המשפט. הליך הסדר מותנה הוא הליך שבמסגרתו במקום להגיש כתב אישום לבית המשפט, עורכת משטרת ישראל הסכם שבו מתחייב החשוד שלא לעבוד עבירות ובתמורה התיק נגדו נסגר. לעיתים מוטלת על החשוד סנקציה של קנס או פיצוי בנוסף להתחייבות שלו להימנע מעבירה. הסדר מותנה מתרחש כמעט בכל עבירות העוון ובתנאי שלחשוד אין רישום פלילי בחמש השנים הקודמות. גם כתבי אישום שהוגשו לבית משפט ניתן להעביר להליך הסדר מותנה ולהביא לסגירתם!

מודל קנסות קנאביס

מודל קנסות קנאביס

על פי התיקון לחוק לא יוגש כתב אישום על שימוש עצמי ראשון בקנאביס, אך קיים בלבול בקרב הציבור ולכן חשוב להבהיר כי עדיין זה לא חוקי וכי קנאביס, חשיש או כל סם אחר אינם חוקיים בישראל. כאשר מדובר בקנאביס, על פי פקודת הסמים הכמות לצריכה עצמית היא 15 גרם לכל היותר. אם נתפסת מחזיק כמות גדולה יותר, ההנחה היא כי מדובר בכמות שהיא לא לשימוש עצמי ועליך להוכיח כי אין זה כך. מה שישפיע על סיווג התיק והפנייתו לקנס או להליך פלילי הם לרוב דברי הנאשם בחקירתו, ולכן חשוב להתייעץ בטרם החקירה או בתחילתה, כי זה מה שיכתיב את גורל תיק הסמים. בנוסף, יש התייחסות שונה לקטינים או בגירים בהקשר זה. פנו אלינו לקבלת מידע וייעוץ.